بهبود بخشیدن مهارت های زبان انگلیسی خود قبل از آغاز تحصیلات در ایالات متحده

» سایر گزینه های تحصیلی در ایالات متحده آمریکا بهبود بخشیدن مهارت های زبان انگلیسی خود قبل از آغاز تحصیلات در ایالات متحده

بهبود بخشیدن مهارت های زبان انگلیسی خود قبل از آغاز تحصیلات در ایالات متحده

تسلط به زبان انگلیسی یکی از پیش شرط های لازم برای برنامه های تحصیلی در ایالات متحده است. پذیرش در اکثر برنامه های تحصیلی دارای مدرک در ایالات متحده مستلزم کسب نمره تافل iBT حداقل 79 تا 90 یا نمره مشابه آن دال بر تسلط به زبان انگلیسی پیشرفته است. عموماً دانشگاه های ایالات متحده حتی اعطای پذیرش مشروط به تحصیل بیشتر زبان انگلیسی را هم منوط به برخورداری متقاضی از سطح زبان انگلیسی متوسط به بالا می دانند.

به لحاظ هزینه بالای تحصیلات در ایالات متحده و مشکلاتی که برای اخذ ویزا فقط به منظور فراگیری زبان انگلیسی وجود دارد، توصیه می شود دانشجویان فراگیری زبان انگلیسی را در کشور زادگاه خود آغاز کنند.

به طور کلی، هنگامی که سعی دارید کیفیت دوره های آموزش زبان انگلیسی را ارزیابی نمایید، موارد زیر را مد نظر قرار دهید--

علاوه بر حضور در کلاس های آموزش زبان انگلیسی، می توانید از راهبردهای غیر رسمی زیادی برای بهبود مهارت های زبان انگلیسی خود استفاده کنید، از جمله اقدامات ساده ای نظیر خواندن کتاب های زبان انگلیسی، گفتگو با افرادی که زبان انگلیسی زبان مادری آنها است، و تماشای فیلم ها و برنامه های تلویزیونی به زبان انگلیسی.

فرصت های فراگیری زبان انگلیسی روی شبکه هم وجود دارد، از جمله جامعه زبان آموزی آنلاین رایگان و جدید LiveMocha (www.livemocha.com) و نیز دوره های آموزش از راه دوری که به صورت

پولی توسط دانشگاه ها و سایر اسپانسرها ارائه می گردد.
هنگامی که به نحو منطقی نسبت به مهارت های زبان انگلیسی خود اطمینان حاصل کردید، شاید بهتر باشد دانش زبان انگلیسی خود را با شرکت در یک کلاس دانشگاهی در رشته مورد نظر خود که به زبان انگلیسی برگزار می گردد تست کنید. در سال های اخیر، تعدادی از دانشگاه های آمریکایی شروع کرده اند محتوای دروس خود، که اغلب شامل صداها/فیلم های ضبط شده از کلاس های درس است، را روی شبکه قرار دهند، و به این ترتیب این امکان را فراهم سازند که همه بتوانند بدون آنکه هزینه ای بپردازند تحصیلات خود را به طور مستقل دنبال کنند. گرچه در ازای تکمیل چنین دوره هایی هیچ گونه مدرکی اعطاء نمی شود، آنها می توانند چالش خوبی باشند و مفهوم بهتری از کلاس های درس ایالات متحده را ارائه دهند. برخی از «درس افزارهای» آزاد یا سایر سایت های رایگان عبارتند از آنهایی که توسط «انستیتو فن آوری ماساچوست» (ocw.mit.edu)، «دانشگاه ییل» (open.yale.edu/courses) و دانشگاه کالیفرنیا در برکلی (youtube.com/ucberkeley) پشتیبانی می شوند.

چنانچه به فراگیری زبان انگلیسی در ایالات متحده علاقمند هستید، می توانید راهنمای برنامه ها را در وب سایتی به نشانی http://intensiveenglishusa.org/ بیابید. بررسی کنید که آیا دانشگاه هایی که شما مایل هستید از آنها مدرک بگیرید هم کلاس ها یا سایر پشتیبانی هایی را در خصوص فراگیری انگلیسی در سطح پیشرفته ارائه می دهندبسیاری از دانشگاه ها، اگر نگوییم اکثر آنها، این کار را انجام می دهند. 

Ask a Question! Newsletter

بایگانی

Podcasts

بایگانی